Guatemala Catalan de Las Mercedes | Idylika

Your basket.

No items in basket

200 g

Unit price: 49,50 € / kg
11,00
-
+

Region/farma: San Martín Jilotepeque Chimaltenango
Single origin: Guatemala
Nadmorská výška: 1,600 – 1,900 m.n.m
Spracovanie: Washed
Odroda: Maragogype

Chuťový profil: Florálna, červený pomaranč, trstinový cukor
Praženie: Stredne tmavé praženie
Príprava: Espresso
Balenie: 200g

Guatemala Catalan de Las Mercedes

Mercedes de Catalan, ktorý prevádzkuje Nicolas Hammond, nájdete v nadmorskej výške 1800 metrov nad morom v regióne Chimaltenango v Guatemale. Farmu pomenovala Nicolasova stará mama Mercedes, ktorá emigrovala z Katalánska a snažila sa založiť svoj vlastný kúsok domoviny v Guatemale.

Dnes Nicolas na pozemku pestuje širokú zbierku odrôd, vrátane Gesha a Pacamara, spolu s mokrým a suchým mlynom na spracovanie. Mlyny tiež slúžia na to, aby slúžili blízkym pestovateľom kávy pre ich potreby spracovania prostredníctvom dohody s Unitrade.

Táto šarža kávy Maragogype prešla spracovaním Washed. Čerstvo zozbierané kávové čerešne boli fermentované počas 12 hodín pred rozdrvením. Drvená káva sa potom fermentovala za mokra počas 8 hodín v keramických nádržiach a potom sa premyla. Vypraný pergamen sa sušil na sušiarňach vystavených slnku 10–15 dní.

Káva s bohatým charakterom. Výrazný červený pomaranč, sladkosť trstinového cukru a jasné kvetinové arómy. Je stredne tmavo pražená vhodná na prípravu espressa.

K tomuto produktu zákazníci často kupujú