Nikaragua Finca La Bendicion | Idylika

Your basket.

No items in basket

200 g

Unit price: 55,00 € / kg
11,00
-
+

Nikaragua Finca La Bendicion, káva z Nikaraguy s požehnaním

Hľadáte výnimočnú kávu z Nikaraguy, ktorá stelesňuje vášeň a oddanosť? Potom je Nikaragua Finca La Bendicion presne pre vás. Táto káva pochádza z farmy "La Bendicion" - "požehnanie" v preklade - ktorá sa nachádza v komunite La Providencia Jalapa v severnom departmente Nueva Segovia.

Chuťový profil:

  • Mandarínky, gumové cukríky, slivky

 

Vlastnosti:

  • Single origin: Nikaragua, 100% arabica. 
  • Región/farma: Jalapa, Nueva Segovia
  • Nadmorská výška: 1000-1350 n.m.m.
  • Spracovanie: Natural 
  • Odroda: Pacamara
  • Praženie: Svetlé praženie pre zvýraznenie ovocnej chuti a sladkosti.
  • Príprava: Vhodná na filter - v dripperi alebo Chemex.

O farme:

Luis Alberto Balladarez Moncada prevzal farmu v roku 2008 a odvtedy ju s láskou a starostlivosťou premenil na prosperujúcu plantáž. Na 66 hektároch pôdy v nadmorskej výške 1000 až 1350 m.n.m. sa pestuje káva tej najvyššej kvality. Luis Alberto sa neustále snaží zlepšovať a stabilizovať kvalitu svojej kávy prostredníctvom experimentov a inovácií. Zameriava sa na rôzne odrody kávy, stupne zrelosti čerešní, kontrolu fermentácie, spracovateľské postupy a sušenie kávy. Vďaka jeho vytrvalosti a precíznosti sa farma dvakrát umiestnila v súťaži Cup of Excellence.

Výnimočná kvalita:

Luis Alberto s maximálnou precíznosťou sleduje každý krok procesu, od zberu až po spracovanie. Dôkladne katalogizuje každý výber a vyberá tie najvhodnejšie zrná pre rôzne spracovateľské metódy - washed, honey alebo natural. Vďaka tejto pozornosti detailom a vášni pre kávu Luis Alberto vyrába kávu bezkonkurenčnej kvality.

Sociálna zodpovednosť:

Finca La Bendicion nie je len o výnimočnej káve, ale aj o sociálnej zodpovednosti. Farma zamestnáva 12 žien a 83 mužov, čím prispieva k rozvoju miestnej komunity. Luis Alberto sa zasadzuje o spravodlivé pracovné podmienky a férové ​​mzdy pre svojich zamestnancov.

Cup of Excellence:

Luis Albertova káva sa pravidelne umiestňuje v prestížnej súťaži Cup of Excellence, ktorá je najprestížnejšou súťažou a aukciou pre vysokokvalitné kávy v odvetví výberovej kávy. Víťazné kávy sa predávajú na celom svete online aukcie za prémiové ceny, pričom väčšina výťažku z aukcie ide priamo k farmárom.

Balenie: 200 g

Objednajte si Nikaragua Finca La Bendicion a vychutnajte si kávu s požehnaním.

We recommend within product